Co gram…

2012-07-10 :: Etno-fonograf: Ethnotrans

Jako solista gram improwizowaną muzykę wzorowaną na etnicznych motywach obrzędowych i medytacyjnych z całego świata. Jako muzyk towarzyszący (sideman) grywam z wokalistami i innymi muzykami różne rodzaje muzyki, dośc często jest to muzyka zwaną celtycką, głównie szkockie i irlandzkie tradycyjne pieśni (w tym laments i lullabies) ale też polska muzyka ludowa, taneczna, pieśni.

Moje solowe koncerty to spokojne, zabarwione w tle ambientowym brzmieniem analogowego syntezatora, improwizowane melodyjne motywy o etnicznym zabarwieniu. Podstawowym instrumentem  jaki usłyszycie na moich koncertach jest flet. Jednym z najczęściej przeze mnie wykorzystywanych jest sześciootworowy flet diatoniczny, w Europie często nazywany fujarką lub gwizdkiem, a w krajach celtyckich (najczęściej Irlandia, Anglia, Szkocja) zwany whistle lub tin whistle (tin – ang. blacha, są to często blaszane flety).

Flety, te proste, pozbawione klapek, etniczne, to magiczne instrumenty o bardzo prostej konstrukcji, których brzmienie bardzo zależy od ich konstrukcji i także od intencji i ekspresji grającego. Zbieram flety z całego świata, uczę się na nich grać tak jak robią to ich twórcy. Poniżej terminy i reklamówka moich koncertów z próbkami dźwięków…

I play ethnic music based on rituals and meditations from all over the world. My own performances are peaceable and ambient with background tunes generated from analogue synthesizer. Sometimes you can meet me in Scotland’s pub on traditional sessions. Generally I play diatonic whistles. I have a lot of whistles made of wood, tin and special plastic. Whistles are most popular instruments in Europe, nowadays especially tin whistle in Ireland, England and Scotland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.